Retro Ne Demek Astroloji?(Çözüm bulundu)

Biz Dünya’dan izlerken, gezegenlerin dönüş hızları Dünya’nın dönüş hızından daha yavaş bir konuma geldiğinde, gezegenler izlediğimiz referans noktasından geri gidiyormuş gibi algılanırlar. Bu durum, astrolojik olarak retrograde, kısaca retro olarak adlandırılır.

Retro olmak ne demek?

Bir gezegenin geri harekette olması demek, aslına bakarsak yörüngesinde yavaşlaması ve dünyadan bakıldığında da geri gidiyor benzer biçimde görünmesinden kaynaklanır. Bir gezegen gerilediği vakit astrolojik olarak dinlenme, yerinde sayma durumu anlamına gelir.

Retro var ne demek?

Astrolojide retro, bir gezegenin gerilemesi yani geri gitmesi anlamına gelir. Bu durum, gezegenin hareketlerinin yavaşlaması ve Dünya’dan bakıldığında yörüngede geriye gidiyor gibi gözükmesi anlamına gelir.

Retroda doğduğumu nasıl anlarım?

Haritanızda gezegenin yanında (R) işareti bulunuyorsa o gezegen retrodur.

2021 Merkür retrosu ne zaman?

Merkür retrosu yıl içinde 2 ya da 3 kez gerçekleşen bir olaydır. 2021 yılında gerçekleşen Merkür retrosu tarihleri 27 Eylül ile 19 Ekim arasında gerçekleşmiştir ve bu Merkür retrosu Terazi burcunda meydana gelmiştir. Merkür retrosunun durağan olduğu dönem ise 26 ve 27 Eylül olarak kayıtlara geçmiştir.

Retro olayı nedir?

Retro, gezegenlerin geri hareket edişi anlamında kullanılır. Modern astrolojide, geçmiş istatistiklerin de ışığı altında, Retroların önemi büyüktür. Retro, gezegenlerin geri hareket edişi anlamında kullanılır ama tabi ki gezegenler geri hareket etmezler.

You might be interested:  Astroloji Nedir, Ne Değildir?(Çözünme)

Şiron retro ne demek?

Chiron ( Şiron ) Şiron retrosu ile doğan kişiler diğerlerinden daha karamsar olurlar. Fakat hem kendisinin hem de başkalarının bilinçaltını çözümlemekte ustadır. Kendi yaraları ile yüzleşmek için bulduğu yolları başkalarına da uygular.

RX astroloji ne demek?

Gezegenin istasyona çekilmesi demektir. Aslında Stationary (yani durağan olması) gezegen, Retro olan gezegenden çok daha zor ve tehlikelidir. Astroloji sitelerinde Retro gezegeni tasvir etmek için Rx ifadesi kullanılır.

Uranüs Retrosu ne demek?

Uranüs ‘ün geri hareketi 5 ay sürmektedir ortalama. Devrim gezgini geri giderken doğduysanız, savunma mekanizmasıyla yaşıyorsunuz demektir. Uranüs Retro ‘sunda doğmak değişimden ve değişiklikten korkma duygusu verir. Güncel gelişmelerden endişe duyabilirler.

Satürn retro ne demek?

Satürn her yıl ortalama 4,5 ay geri gider. Satürn Retro ‘sunda doğanlar söylediklerinden ve düşüncelerinden sıklıkla şüphe eden insanlardır. Çoğu zaman suçluluk duygusu ile mücadeleyi herkesten fazla tecrübe ederler.

Pluto retro ne demek?

Pluto yeniden doğuş, yıkım ve metamorfozların yöneticisidir. Bireyin neyi bırakmak istemediğini ve aslında neleri geride bırakması gerektiğini gösterir. Retro sürecinde ise; Yaşamlarımızdaki güç ve kontrolün yansıma zamanıdır ve bu yansıma ile bir yok ediş ve yeniden var oluş ortaya çıkabilir.

Venüs Retrosunda doğanlar kimler?

Venüs retrosunda doğan insanların içgüdüleri oldukça baskın ve kuvvetlidir. Onlar insanlarla iletişim kurmayı, sosyalleşmeyi gözlerinde çok büyütürler ve ciddiye alırlar. Bu yüzden yeni insanlarla bir araya geldiği anlar nadirdir. Bu tarz insanlar genç yaşlarında utangaç davranıyor olabilirler.

Plüton retro ne demek?

Plüton Retro ‘sunda doğan bireylerde başkaları tarafında aldatılma, kontrol edilme korkusu oldukça baskındır. Bu tarz korkularını kendilerine saklamaya eğilimli olurlar çünkü bu düşüncelerini ortaya koydukları takdirde savunmasız gözükeceklerinin kaygısını taşırlar.

You might be interested:  Astroloji Ne Değildir?(Soru)

2021 Merkür retrosu ne zaman bitiyor?

Merkür retrosu ne zaman bitiyor? Etki ettiği alanlarda çalışmaların iyi gitmemesine, yönetimde sorunlar yaşanmasına ve kargaşaya yol açan Merkür Retrosu 2021 yılında 19 Ekim’de sona ermiştir.

Merkür retrosu 2022 ne zaman?

Yılın ilk Merkür gerilemesi 14 Ocak 2022 ‘de başlıyor. Kova burcunda başlayıp Oğlak burcunda bitecek, etkili ve iletişimi karıştıracak bir retro bu.

2021 Merkür gerilemesi ne zaman bitiyor?

MERKÜR RETROSU NE ZAMAN BİTİYOR 2021? Yılda iki kez gerçekleşen Merkür Retrosunun sonuncusu bu yıl 27 Eylül – 19 Ekim günleri arasında Terazi burcunda gerçekleşiyor. İlk durağan seyri 26-27 Eylül’de, diğer durağan seyri ise 17 ve 19 Ekim’de olacak. 19 Ekim’de Retro son bulacak.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *