Alçalan Burç Ne Demek?

Alçalan burç, adından da anlaşılabileceği üzere yükselen burcun tam zıddıdır. Alçalan burç ile yükselen burç arasında 180 derecelik bir fark yani 6 burç x 30 derece bulunur. Yükselen burcunuzu biliyorsanız, alçalan burç hesaplama için burç sıralamasında 6 saydığınız zaman alçalan burcunuzu bulursunuz.

Yükselen burç alçalan burç nedir?

Ancak alçalan burcu (DC), yükselen burcun (AC) karşısında, grafiğin sol tarafında yer alır. Yükselen burcunuz yüzey seviyesindeki kişiliğinizi ve benlik imajınızı temsil eder, astrolojideki alçalan burç ise tamamen başkalarıyla ilişkilerde aradığınız konularla ilgilidir.

Başucu burcu ne anlama gelir?

Başucu burcu, doğum haritalarımızda, dışarıya ve topluma yansıttığımız karakterimizi etkileyen noktada yer alır. ‘Ye kürküm ye’ misali işleyen bu dünyada da çok önemlidir!

Alçalan burç neleri etkiler?

Alçalan burç, eşinizle ya da sevgilinizle uyumunuzun yanı sıra birlikteliğinizin uyumunu da ortaya koyar. Hatta ve hatta çevrenizdeki kişilerin, ailelerin dahi birlikteliğe bakış açısına etkilidir. Aynı zamanda alçalan burç hayat yolunda ortaklık yapacağınız her konu ile ilgilidir.

Alçalan ev ne demek?

Yükselen burcunun yani doğum haritalarında 1. evin karşısı, alçalan burcu yani alçalan ev olan 7. evi gösterir. İster alçalan ev istersek de alçalan burç diyelim, sonuç olarak anlatılmak istenilen, doğduğumuz anın ufuk çizgisinin bitimine denk gelen, Güneş’in “alçalarak” ışık kaybettiği durumdur.

You might be interested:  Şubatın 4 Ü Hangi Burç?(Soru)

Yükseleni nasıl öğrenebilirim?

YÜKSELEN BURCU NASIL ÖĞRENİLİR? Yükselişinizi belirlemek için doğum zamanınızı bilmeniz gerekir. Akşam ezanına doğru, akşam ezanı ve onu takip eden belli bir zamanda olan doğumlarda, iç burcun 180 derece karşısına gelen burç, bir öncesi veya bir sonrasındaki burç yükselen burç olacaktır.

Ay burcuyla yükselen aynı şey mi?

Aslında bir harita evi olan yükselen burcun aksine ay burcu denildiğinde bir gezegenin burçlarda seyahati anlatılmış olur. Bu nedenle bir evle bir gezegen bir tutulamayacağı için yükselen burçla ay burcu aynı değildir.

Ayakucu burcu ne anlama gelir?

Ayakucu burcu, yıldız haritanda bulunan ve başucu burcunun tam tersi özelliklerini simgeleyen yerdedir. Ne yükselenine benzer, ne de alçalanına! Bilinçaltına dair geçmişin, çocukluk yaraların, en büyük hayallerin burada gömülüdür! Ayrıca ilerideki (aşk hayatına değil) evlilik hayatına dair ipuçları verir.

Astrolojide ayakucu ne demek?

Ufuk çizgisinin doğu ucu Yükselen (ASC) ve batı ucu Alçalan (DC) olarak tanımlanırken, Güney Yarımküre’nin tam ortasında bulunan meridyen çizgisinin ucu Başucu (MC) ve Kuzey Yarımküre’nin tam ortasında bulunan meridyen çizgisinin ucu ise Ayakucu (IC) olarak adlandırılır.

Vertex burcu nedir?

Verteks, kişilerin doğum haritalarında bulunan matematiksel bir nokta Hakkında çok tartışmalar var; fakat fikir birliğine varılan konu şu ki, Verteks noktası kişinin hayatında en büyük değişimleri ve ruhani gelişmeleri yaşatacak insanlara işaret ediyor!

Alçalan burcu ne işe yarar?

Alçalan burç genel tanımı itibariyle ikili ilişkilerinizle ilgilidir, partnerinizle uyumunuzu, ilişkinizin getirilerini tanımlar. Sizin ikili ilişkileriniz ve başkalarının ilişkinize tepkilerini temsil eder. Alçalan burcun sosyal ilişkilerle ilgili olduğu da söylenebilir.

Alçalan ne anlama geliyor?

Bunlardan biri de alçalan burçtur. Güneş burcunuza, Ay burcunuza, yükselen burcunuza alışkınsınız ama bir de alçalan burç kavramı var. Alçalan burç; evlilikleri, ikili ilişkileri, çatışmaları ifade eder. Alçalan burç, eşinizle ya da sevgilinizle uyumunuzun yanı sıra birlikteliğinizin uyumunu da ortaya koyar.

You might be interested:  Hangi Burç Hangi Sporu Yapmalı?(Doğru cevap)

Şans noktası ne demek?

Part Of Fortune olarak ta geçen şans noktası, çok sık kullanılan bir Arap noktasıdır. Şans noktası, Güneş, Ay ve yükselen burç ile hesaplanır. Haritada şans, kolaylık sağlayan alanı işaret eder. Kişinin kısmetini, refahını, bolluğunun nereden geleceğini gösterir.

Astrolojide IC ne demek?

Yükselen burca ASC (Ascendant) denir 7. eve ise DSC (Descendant) adı verilir. Örneğin yükselen burcunuz (ASC) KOÇ ise zıt burcu olan TERAZİ de sizin 7. evinizde ( DSC ). DSC dediğimiz (Descendant) halk arasında alçalan burç olarak bilinir.

Şiron burcu ne demek?

Astroloji de Chiron yaralı şifacıdır. Chiron’ un özelliği yaranı kabul et ve bu konuda başkalarına yardım ettir. ” Terzi kendi söküğünü dikemez.” Atasözü tamda Chiron’ un bize anlatmak istediğini anlatır. Doğum haritasında hangi burçta ve evdeyse o konularda ki yaralarımızı ve şifamızı gösterir.

11 ev neyi temsil eder?

11. ev yasa yapıcıları temsil ettiği kadar, yasalara karşı gelenlerle de ilgili bulunur. Dünyevi anlamda 11. ev toplumun ortak hedefleri, gücü ve umutlarıdır. Antik zaman astrologları bu evi “iyi şansın ve iyi ruhun evi ” olarak tanımlamışlardır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *