Karma 2 Aşısı Ne Kadar?(Çözünme)

2021 Yavru Kedi Aşı Fiyatları

Aşının Adı İstanbul İzmir
Lösemi Aşısı 150 TL 120 TL
Karma Aşı 2. Doz 150 TL 120 TL
Lösemi Aşısı 2. Doz 150 TL 120 TL
Kuduz Aşısı 120 TL 120 TL

2

Kedilerin karma aşısı ne kadar?

Kedi Karma Aşısı Fiyatı: 80 TL’ dir. Kedi Lösemi Aşısı Fiyatı: 70 TL’ dir. Kedi FIV Aşısı Fiyatı: 100 TL’ dir. Kedi İç Parazit Aşısı Tablet Fiyatı: 60 TL’ dir.

Kedi Karma 2 aşısı nedir?

2 aylık yaşa gelen her sağlıklı Minnak kediye mutlaka uygulanması gereken ilk aşıdır. Aşı Feline Parvo Virus, Feline HerpesVirus-1, Felin Calici Virus etkenlerini içerir. Karma aşı aşağıda kısaca anlattığımız hastalıklara karşı etkin bir koruma sağlar.

Parazit aşısı ne kadar?

İç parazit ilaçlarının uygulanma yoluna göre fiyatları; Enjektabl yöntemiyle uygulanan aşı ücretleri kediler için: 60 ile 80 TL arasında. Oral yolla uygulanan iç parazit ilaçları ücretleri: 50 ile 70 TL arasında. Dış parazitler için kedilere gerçekleştirilen uygulama ücretleri 50 ile 70 TL arasında.

Karma aşının içinde neler var?

5’li karma aşısı; difteri, tetanoz, boğmaca, inaktif polyo (inaktif çocuk felci), hemofilüz influenza B denilen zatürre, ortakulak iltihabı ve menenjit yapabilen bir bakteriye karşı yapılan aşıdır.

You might be interested:  Karma Aşılar Ne Zaman Yapılır?

Kedi karma aşısı ne işe yarar?

Veteriner hekiminizin şirin dostunuza uyguladığı kedi karma aşısı, bebeğinizi Feline Panleukepenia, Feline Rhinotracheitis, Feline Calicivirus gibi hastalıklardan korur. Feline Panleukepenia, viral bir hastalıktır ve özellikle yavru kedilerde ölüme sebep olur. Oldukça bulaşıcı olan bu hastalığın tek çaresi aşıdır.

Kedi karma aşısı gerekli mi?

Kedilerde karma aşı kediler için gerekli olan 3 temel aşıdan birisidir. Karma aşı, lösemi aşısı ve kuduz aşısı, genel aşılardır. Parazit aşılarının yapılabilmesi için yavru kedilerin en az 1,5 – 2 aylık olmaları gerekiyor.

Kedi karma aşı yapılmazsa ne olur?

Peki, kedi ve köpeklere aşı yapılmazsa ne olur, Aşısı yapılmayan kedi ve köpeklerde sanılandan çok daha fazla viral enfeksiyon kapma riski vardır. Özellikle yavru kedi ve köpeklerde bu durum, sıklıkla ölümle sonuçlanmaktadır. Bu ölümlerin sebebi ise bu hastalıkların bilinen bir tedavi şeklinin olmayışıdır.

Kedi karma aşı nereden alınır?

Veteriner hekim tarafından yapılacak aşı kalça bölgesine uygulanır. Dışarı çıktığı zaman çok zorlanan kediler için evde uygulanabilecek iç parazit aşıları da bulunmaktadır. Bu aşıların mutlaka veteriner hekim önerisi doğrudan veteriner kliniklerinden temin edilmesi gerekir.

Karma aşısı ne zaman yapılır kedi?

2. ayını dolduran tüm yavru kedilere uygulanması gereken karma aşı kedilerde sık görülen viral enfeksiyonlara karşı koruma sağlar. Feline Parvos, Herpes Virüs ve Felin Calici gibi virüs etkenleri içeren karma aşı 8-10 haftalık dönemde uygulanır ve yaklaşık 2 hafta sonra tekrarlanır.

Kedi parazit aşısı olmazsa ne olur?

İç Parazit uygulaması yaptırmazsanız: kedinizin ve sizin iç parazitlerden korunmamanız anlamına gelir. İç parazitler bağırsak ve mide başta olmak üzere karaciğer, akciğer gibi hayati organlarda yaşar ve sayıca artması halinde hem sizde hem de kedinizde ciddi sağlık problemlerine yol açacaktır.

You might be interested:  Karma Ne Anlama Gelir?(EN iyi 5 ipucu)

Kedi kısırlaştırma kaç para?

Erkek Kedi Kısırlaştırma: 450-635 TL. Erkek Köpek Kısırlaştırma: 550-1000 TL. Dişi Kedi Kısırlaştırma: 600-9000 TL.

Kedilere kaç aşı yapılır?

Kedilere yapılması gereken 3 tane temel aşı bulunmaktadır. Bunlar; karma (Hibrit) aşı, kuduz aşısı ve lösemi aşısıdır.

Beşli karma aşılar neler?

Beşli karma aşı (Difteri-Boğmaca-Tetanos-Hib- Çocuk Felci/DaBT-Hib-İPA)

Cocuklara zaturre aşısı yapilir mi?

2 tip pnömokok aşısı vardır. Birincisi 2 yaş altında yapıldığında koruma %80’dir, 2 yaş üzerinde yapılırsa koruma %50’ye geriler. Fakat ömür boyu koruma sağlar, tekrar gerektirmez. Sağlık ocaklarında 2 aydan itibaren ücretsiz yapılmaya başlanmıştır. 2 yaş üstü çocuklar ve erişkinlerde tek doz yeterlidir.

Karma aşının yan etkileri nelerdir?

Ateş, baş ağrısı, kas ağrısı ve iştahsızlık aşılardan sonra görülebilen sistemik belirtilerdir. Farklı aşılarda değişen oranlarda gözlenmektedir. Örneğin ağızdan uygulanan çocuk felci aşısından sonra %1’den az sıklıkta görülürken, beşli karma aşı sonrası, % 20-40 arasında değişen sıklıkta görülmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *