Heyy Sen… İyi ki Varsın

iyi ki varsın

iyi ki Varsın

Son zamanlarda gözlemlediğim “Özliyakat” sızlığın derin kahırları üzerine tüm gönüllere çağrımdır.

Sadece dünyaya gelmiş olduğun ve nefes alıp, bir ruh taşıdığın için yeterince değerlisin. Kutsal yaşam hakkının sana verilmesi, senin çok kıymetli olduğunu anlatmıyor mu sana? Neden heryerde herşeyde bir tık daha öne çıkmak için kendini parçalıyor, bazen bu uğurda ruhunu ve değerlerini satıyorsun? Neden dışarıda bulamadığın onaylar yüzünden kendini dipsiz kuyulara atıyorsun?

Neden sürekli kendini en yakınındakinden başlayarak herkesle ve herşeyle kıyaslıyorsun? Ona daha çok ilgi gösterildi, o daha çok sevildi, ona daha çok ödendi, ben çalıştım o çalışmadı, bana haksızlık yapıldı, hakettiğim yerde değilim, daha iyi bir üniversitede okuyabilirdim, daha başarılı olabilirdim, daha çok sevilebilirdim…

Daha… Daha… Kime göre neye göre, ölçü kriterin nedir? O dahaları kim belirledi, dön bir bak… O kriterlerin sana ait olup olmadıklarına bak… Ölçün neden KENDİN değilsin? Şimdi şu an, kendinin dününden daha iyi olup olmadığına bak…

Haaa sakın bu ölçüyü paraya- eşyaya- sevgiliye-hana hamama bakarak almayasın… Öz huzur, öz sevgi, öz değer, öz gurur, öz saygın olup olmadığına, içindeki gücü duyup duymadığına bak… ÖZ LİYAKAT diplomanı ne zaman almayı düşünüyorsun?

Dış onaylardan, ödüllendirmelerden, kıyaslamalardan ne zaman gözünü kendi içine çevireceksin? Ne zaman kendinle gurur duyacaksın? Ne zaman kendi kendine İYİ Kİ VARIM diyeceksin, ne zaman kendini seveceksin ve koşulsuz kabul edeceksin? Bütün suçlarınla, eksikliklerinle, hatalarınla, güzelliklerinle, üstünlüklerinle… Allahın sana verdiği kutsal değeri ne zaman teslim alacaksın eyy insan?

Sadece var olduğun için, sadece onun nefesini kendi varlığında taşıdığın için, hayatı her şeyiyle sadece ve sadece ALGILIYOR olduğun için ne zaman kendini kutsayacaksın?… Sana sunulan kutsal yaşam hakkının değerini kendi kendine ne zaman vereceksin, bu değerin zekatını ne zaman ödeyeceksin? Bak söylüyor sana her an, her daim, her nefeste, her oluşta: DEĞERLİSİN… İYİ Kİ VARSIN… İYİ Kİ VARSIN… Çevir gözünü özüne… Seni tüm kutsallığınla ALLAH yarattı… Başka ölçüye ihtiyacın yok… Kendini değersiz hissettiğin her an, onu değersiz kılmaktasın…

Değerli olmak ile ilgili  değiştirmek istediğin tüm inanç kalıplarını kırmada size yardımcı olacak cümleler (Affirmasyonlar)
Herhangi bir kalıbı tek veya grup halinde ya da tüm cümleler ile kullanabilirsiniz. 7 gün ya da 21 gün tekrar etmenizi öneriyorum. Daha ciddi çalışmak isterseniz kendi sesinizle kayıt alarak, ayrıca uykunuzda dinleyebilirsiniz. Uykuda dinlemek uyanık iken tekrar etmekten çok daha keskin etki gösterir, denenmiştir. Çok etkilendiğiniz herhangi bir cümleyi ezberleyerek gün içinde sık sık tekrar edebilirsiniz. 
Ben ……………
 • Kaynaktan kopma sonucunda varlığımda hissettiğim, değersizlik, yokluk ve eksiklik nedeniyle, dışarıya yönelen gereksiz arayışlarımın yarattığı tüm olumsuz enerjilerden arınmaya niyet ediyorum. Bu arınma niyeti nedeniyle, şimdiye kadar yapmış olduğum “dış arayış” anlaşmalarını şu an feshediyorum.
 • Kaynakla ve özümle arama girmiş bulunan tüm blokajları ve engelleri şimdi ve şu anda sevgiyle, teşekkürle selamlıyor ve ait oldukları yere gönderiyorum. Kaynakla bir olmaya, özümün enerjisine demirlenmeye izin ve emir veriyorum.
 • Başarı, mutluluk, aşk, huzur, bereket ile ilgili olarak özümün potansiyelinde olup, henüz bana ulaşmayan tüm pozitif enerjiler ve olumlu tezahürler için varlığıma izin ve emir veriyor, şimdime ulaşmalarına niyet ediyorum.
 • Bu dünyada ve zamanda doğuşum nedeniyle doğal hakkım olan, kutsal yaşam liyakatımı ve enerjimi tüm zamanlarımda kullanmak üzere gururla teslim alıyorum. Her nefesimde kendime değer vermeye ve hizmet etmeye niyet ediyorum.
 • Şimdiye kadar kullandığım değer ve kıymet kriterimi, dış onay ve dış kaynaktan geriye teslim alıyor ve değiştiriyorum. Varlığımı kendimin evveli ile kıyaslayıp ölçülendirmeye ve sevgiyle onurlandırmaya izin ve emir veriyorum.
 • Kendi varlığımı, olumlu olumsuz tüm özelliklerimle koşulsuz olarak kabul ediyor ve kutsuyorum. Olumsuz niteliklere, davranışlara, duygulara izinliyim, olumlu nitelik, davranış ve duygularımı kullanmayı seçiyorum.
 • Sadece var olduğum ve kaynağın nefesini, özünü taşıdığım için değerli, kutsal olduğumu biliyor ve bu ölçü kriterinin önüne başka hiç bir dış kriterin geçmesine izin vermeyeceğime tüm varlığımla inanıyorum ve tezahürü için izin veriyorum.
 • Hayatımın akışında her şeyin olması gerektiği gibi kolaylıkla gerçekleştiğine tüm varlığımla iman ediyor, zorluklarla ilgili tüm inançlarımı iptal ediyorum. Hayatı kolaylık, neşe, huzur, bolluk, bereket ve aşkla yaşamayı seçiyorum.
 • Yalnızlıkla ve yalnızlık acısıyla yapmış olduğum tüm anlaşmaları iptal ediyor, muhtaçlık, eksiklik duygumdan özgürleşiyorum. Canlı, dingin, zinde, coşkulu ve özümle bütünleşmiş varlığımı şimdi ve şu anda sevgiyle onurlandırıyorum. Hayatımda olması gereken tüm güzel dost varlıkların ve eşin; yaşamıma, akışıma girmesi için izin ve emir veriyorum.
 • Geçmişime dair unutmadığım, atmadığım, sakladığım hangi keder, endişe, korku, acı varsa hepsine şu anda teşekkür ediyor, sevgiyle gönderiyorum. Tüm varlığımdan ve bilinçaltımdan, rüyalarımdan ve akaşamdan temizlenmeleri için izin ve emir veriyorum.
 • Şimdi ve şu andan itibaren kutsal doğum hakkım gereği bana rızk edilen maddi ve manevi ödüllerimi almayı ve hayatıma kabul etmeyi seçiyorum. Aracısı olabileceğim tüm rızkları kolaylıkla almak ve sevgiyle dünyaya yaymak için varlığıma izin ve emir veriyorum.
 • Bana verilen tüm nimetler, özellikler, güzellikler ve değerler için şükür ve hamd ediyorum. Eşsiz ve biricik olan varlığımın Özdeğerini olduğu gibi koşulsuz ve kolaylıkla kabul ediyor, tüm varlığıma sindirmek için izin ve emir veriyorum.
 • Zoru, acıyı, kederi, yalnızlığı, kurbanlığı kolaylıkla kabul edip bunlarla egomu beslemek ve lehime kullanmak üzere yapmış olduğum tüm anlaşmaları, tüm zamanlarımda bir daha geri gelmemek üzere iptal ediyorum. Kendime acımayı ve acındırmayı seçen kurnaz ve tembel düşünce kalıbımı bir testi gibi kırıp, coşkuyla, neşeyle akan bir pınar olmayı seçiyorum.
 • Fedakar koruyucu, bedelsiz kurtarıcı, koşulsuz hizmet edici ya da gereksiz aciziyet, çaresiz kurtarılma isteği, zavallı kurban olma kutupluluğu ile ilgili dengede olmayan tüm davranış kalıplarımı ve anlaşmalarımı iptal ediyorum.
 • Şifalanmayı ve dönüşmeyi kabul etmeyen hangi inancım, anlaşmam ve blokajım varsa tüm zamanlarımda bir daha geri dönmemek üzere iptal ediyorum.
 • Tüm bu iptaller ve niyetler ile ilgili bu sözcükler, özümüm yüksek özgür iradesiyle seçilmiş ve söylenmiştir. Varlığımın tüm ışığıyla ve gücüyle, bu iptaller ve niyetlerin gerçekleşmesi için hayatıma, özüme, bedenime ve rüya çiftime kutsal doğum ve yaşam hakkım adına izin ve emir veriyorum.

Nefes Akademisi

Nesrin Dabağlar