Uranüs ile Gelen Kaçınılmaz Değişim

Değişim

Değişime en direndiğiniz şeyler, değiştirmeye en çok ihtiyacınız olan şeylerdir. “Lousie Hay

Farkında mısınız sanki zaman çok daha hızlı ilerliyor? Bu hızla ilerlerken beklenmeyen olaylar ve değişimlerle karşılaşma olasılığımız da artıyor.  Bu değişimler karşısında nasıl tepki veriyorsunuz? Ne kadar direnç gösteriyorsunuz ve ne kadar kabullenebiliyorsunuz?

Bu direncin temelinde, bilinen durağan halin, alışmış olduğunuz yapının bozulması ve dolayısıyla belirsizliğe geçiş yatmaktadır. Bu yüzden çoğunlukla da değişimlere karşı direnç gösterebiliyoruz.  Kişi; değişimlerin sonucu hakkında ön görüde bulunamadığı için değişime direnç gösterir. Bilinmezlik korkutucudur. Gösteremediğiniz esneklikten dolayı değişim süreci sancılı geçebilir. Değişim baskısı zaman zaman bilinçaltında travmaya dönüşebiliyor.

Beklenmedik olaylara karşı esneklik sağlamak, değişime olan direnci azaltmak için kalp-kabul seviyesinde ferah kalabilmek gerekir. Değişimi önce duygu seviyesinde kabul ettiğiniz zaman, daha kolay esneklik gösterirsiniz. Duygularınızın dönüşümünde yardımcı yöntemlerle çalışırsanız, yaşama olasılığınız olan endişe ve kaygı sürecini kolay geçirirsiniz.

Uranüs

Önümüzdeki günlerde (15 Mayıs) Uranüs gezegeni burç değiştiriyor. Uranüs gezegeninin burç değiştirmesi ile beklenmedik olaylar önümüzdeki 7 sene içinde bir çoğumuzu farklı alanlarda etkileyecek. Uranüs hayatımızdaki ani değişimleri, beklenmedik ve sıra dışı gelişmeleri, özgürlükçü  ve isyankar tarafımızı, sürprizleri sembolize eder. Uranüs gelenekçi değildir, yenilikçidir. Dolayısıyla önümüzdeki 7 yıl için pek çok yeniliğe hazır olun. Uranüs boğa burcuna geçiş yapacağı için bu devrimler, değişimler, sürprizler şu konuları içerecek;

 

  • Finans piyasaları
  • Ekonomi, Para, Mülk
  • Sanatsal konular
  • Beslenme alışkanlıkları
  • Cinsellik konuları

Kişisel olarak hangi konularda bu değişimleri yaşayacağınızı ise doğum haritanızdan görebilirsiniz. Kendi doğum haritanızda Uranüs hangi evde, transit geçişi hangi evinizde, ayrıca incelemeniz faydalı olacaktır.

Değişimlere hazır olmanız için aşağıda vereceğimiz olumlamayı nefes çalışması ile birlikte yapabilirsiniz. Yenilik ve hızlı değişimlere karşı sizi azırlamakta faydası olacaktır, özellikle Mayıs ve Haziran aylarında her gün çalışmanızı öneriyorum.

“ Hayatımın tüm alanlarında ve çevremde karşılaştığım ani değişimleri, tüm yanları ile görmeyi ve algılamayı seçiyorum. İçimde isyan eden, incinen, hayal kırıklığı yaşayan duygularımı dengede tutmaya, her türlü değişim sırasında kabulde olmaya ve korunmada kalmaya niyet ediyorum. Varlığımın esnekliği için tüm enerji alanlarıma izin ve emir veriyorum.”

Bu olumlamayı birkaç kez hissederek okuyun ve sonra nefes çalışmasına geçin.

Kalbinize Odaklanın

Kalbinize odaklanın ve önce kalbinizin sol tarafına doğru göğsünüzü genişleterek, yedi kez nefes alın, verin. Sonra kalbinizin sağ tarafına göğsünüzü genişleterek yedi kez nefes alın verin. Son olarak; nefes alırken kalbinize merkezlenip her iki yana doğru göğsünüzü genişleterek yedi kez nefes alın ve verin.  Toplam 21 nefes alıp vereceksiniz. Acele etmeyin, sakin ve derin nefesler alın. Bu çalışmada burundan nefes alıp burundan nefes vereceksiniz. Çalışma sırasında göğsünüze destek olmak için ellerinizi koltuk altınıza koyup itme-bırakma baskısı yapabilirsiniz.

Neşenizin ve kabulünüzün yüksek olduğu, mutlu mucizelerle dolu bir değişim dönemi diliyorum.

Sevgiyle kalın…

Nursen Sevdasız

Nefes ve Bilinçaltı Teknikleri Uzmanı, Access Bars Uygulayıcısı ve Eğitmeni, Astroloji Danışmanı